«Чиста земля» —  «Обитель Будди, який допомагає»

У рамках проекту «Чернігів – #МістоСили» зацікавлені чернігівці відвідали ретритний центр «Чиста земля». Його інша назва —  «Обителі Будди, який допомагає». Центр знаходиться у селі Гориця (Менський р-н). Його засновник — Ігор Підгорний, якого можна назвати ламою, наставником або вчителем.

Будівництво центру почалося близько 7 років тому. Мета його діяльності – допомогти людям знайти відповіді на важливі життєві запитання, гідно реагувати на виклики сьогодення, зберігаючи спокій, рівновагу, здоров’я фізичне та душевне. В цьому, на думку Ігоря Підгорного, нам варто спиратися на багатовікові традиції буддистської Дхарми, але поєднувати їх з досягненнями сучасної науки. Це ключ до пошуку практичних рішень у різних житейських ситуаціях.

Саме зараз, після активних бойових дій на території нашої області, у Центрі «Чиста земля» ще не відновили заняття та тренінги, але гостям і помічникам тут завжди раді. Наразі триває зведення ще одного будинку, в якому знайте прихисток один із членів команди Ігоря Підгорного. Його житло в Чернігові зруйноване. Усі охочі можуть долучитися й дізнатися різні секрети, як зводити подібні екологічні будиночки в стислі терміни. Для тих, хто втратив житло, це вкрай актуально.

Зазвичай у центрі можна долучитися до медитацій, спробувати свої сили на «Смузі розвитку чутливості» (для відновлення контакту з тілом та контролю над емоціями), пройти «стежкою виконання бажань» і отримати заряд енергії та бадьорості. Завітати сюди може кожен, незалежно від освіти, соціального статусу чи віросповідання. Кожен, хто прагне стати цілісним та реалізованим, жити більш щасливим і гармонійним життям.

– Часто кажуть, що буддизм – це релігія. Це не так! – підкреслює Ігор Підгорний. – Це практика, як жити у світі, аби бути щасливим. Будда казав, що кожна людина народжена для того, щоб бути щасливою. Це знання про реальність. Як людина думає, так вона й вчиняє.

Він провів для гостей з Чернігова екскурсію. Майже в центрі обійстя ми побачили стовп, розфарбований різними кольорами. Засновник «Чистої землі» назвав цей стовп центром всесвіту.

— Хочу процитувати одного ченця-філософа, який стверджував, що абсолют – це сфера з центром у кожній точці. Відповідно, якщо є певний абсолют, то чому б центру не бути тут? – розмірковує наш гід. – Як ми вирішимо, так і буде. Тож цей стовп символізує певний абсолютний початок. Він розфарбований у 5 кольорів. Це символ 5 природних енергій, елементів, стихій. Із них складається весь макрокосм, з цього складаємося ми.

Аби загадати бажання (сформувати образ майбутнього), Ігор запропонував нам зупинитися біля «центру всесвіту», далі тричі пройти стежкою навколо стовпа, дорогою прокрутити певні барабани, а насамкінець подзеленчати у дзвіночок для підсилення ефекту. Знайомство з роботою центру ми продовжили біля «Будинку сонця». Він виконує оздоровчі функції. Тут є сауна та кімната з лампами, як у солярії. Це стимулює вироблення вітаміну Д в організмі людини.

А найперша споруда, яка з’явилася на цій території, зараз виконує роль «офісу», вітальні та кухні. Тут є всі комунікації та зручності. І саме тут ми продовжили спілкування з ламою. Цей еко-будинок звели буквально за півтора місяці. Основні будівельні матеріали: деревина (точніше, дерев’яний каркас), солома та глина. Приміщення збудоване за старовинною технологією саманного будівництва.

Отже, зробили собі чаю, зручно вмостилися на подушках, і почали розпитувати, як же нам ставитися до жахливих подій, що зараз відбуваються в нашій рідній країні. Як зберігати внутрішній спокій і рівновагу, не примножувати зло і не отруюватися ненавистю. За словами Ігоря, на деякі з цих питань можна знайти відповіді у збірці «Дхарма воєнного часу», тексти якого написані цьогоріч у березні-квітні.

Зокрема, Ігор робить акцент на таких важливих речах, як: перестати жити минулим, подолати відчуття провини «того, хто вижив», не впадати у стан жертви тощо.

Засновник Центру кілька разів наголошував, що тільки людина серед усіх живих істот може ставити перед собою завдання розвитку, проявляти творчість, і тоді вона стає творцем.

Наша мета – знайти цілісність, пробудити свою свідомість, позбавитися ілюзій, – зазначив Ігор Підгорний. – І всі уроки в житті потрібні саме для цього. По мірі того, як будуть зникати ілюзії, на їх місці буде з’являтися реальність. А реальність і є цілісність.

На запитання, як же нам ставитися до сьогоднішніх подій, Ігор Підгорний відповів прямо:

– Кожний народ проходить свої випробовування для того, щоб знайти цілісність. Ми 30 років не могли зрозуміти, хто ми такі, сформувати план свого розвитку. А зараз вимушені це робити. Погоджуюсь, що мова, віра, армія – це добре. Але якщо не буде розуму як першоджерела, то, як результат, у нас буде божевільна армія, божевільна віра та божевільна мова. Ми повинні розпочати плекати в собі повагу до розуму, повинні вчитися якісно думати. Тому кожен з нас повинен навчатися мислити, навчатися бути відповідальним за своє життя. Треба думати наперед – це і є «матьорий буддизм». Адже як ми думаємо, так ми і живемо.

На переконання Ігоря, вже зараз нам як народу і кожному окремо варто почати формувати позитивний образ майбутнього на найближчий час – місяць, два, півроку, рік. І варто також розпочинати позитивні дії, аби це майбутнє з’явилося. Нехай помаленьку, по міліметру, міліграму, але кожний день.

— Якість нашого життя залежить від того, наскільки добре та якісно ми можемо думати. Наскільки ми розуміємо причини та наслідки. І це є дуже важливим. Варто розуміти самим і розповідати іншим, аби вони не чекали дива. Кожний з нас сам відповідає за своє життя. Щоденно людина робить певні кроки, щоб реалізувати своє майбутнє, – отримали ми нагадування та настанову від Ігоря Підгорного.

Тож, напевно, кожен привіз із подорожі на «Чисту землю» свої враження. Хтось поспілкувався з мудрою людиною і, можливо, щось переоцінив у своєму житті. Хтось отримав певні підказки про майбутнє. А хтось просто побув серед прекрасної природи, подихав свіжим повітрям і подивився, як ведеться будівництво еко-споруд, використовуються технології щодо переробки відходів, енергозбереження тощо. Однозначно, цей день нам запам’ятається!

Любов Сила. Фото Віктора Кошмала

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте